Marszałkowski Budżet Obywatelski Województwa Opolskiego

Urzęd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Budżet Obywatelski Województwa Opolskiego

MARSZAŁKOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI
WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO NA 2025 R. – VII EDYCJA

Karta do głosowania dla mieszkańca powiatu krapkowickiego


KROK: 1 z 4

Każdy Mieszkaniec może oddać jeden głos na zadanie o zasięgu subregionalnym oraz jeden głos na zadanie o zasięgu powiatowym.

ZADANIA O ZASIĘGU SUBREGIONALNYM:

Zadanie o zasięgu: subregionalnym

Numer ID: 25

Opis zadania: Organizacja koncertu to zadanie z dziedziny kultury. Aktywizuje przede wszystkim młodych wykonawców, którzy realizują swoją pasję grania w zespołach muzycznych, ale również zwyczajnych ludzi, którzy na co dzień nie mają, zbyt wielu możliwości, obcowania z żywą muzyką. Koncerty zdają się być dobrym rozwiązaniem na niedobór udziału w życiu koncertowym naszego społeczeństwa. Chcemy dać namiastkę żywej muzyki. Zapraszamy do udziału miłośników muzyki, fanów naszej orkiestry. Chcemy znów muzycznie Was oczarować, mając nowe nuty czy instrumenty. Gramy dla Was z największą pasją!

Zweryfikowany kosztorys zadania: 150 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: subregionalnym

Numer ID: 43

Opis zadania: Wspólnie spędzony czas to coś najcenniejszego w naszym życiu. Coś czego nie można kupić za żadną walutę. Aktywny wypoczynek ma wiele zalet: uczy przez zabawę, wzbogaca wyobraźnię, pozwala zacieśniać więzi. Dzieci i młodzież mogą spożytkować energię a dorośli otrzymują w zamian coś bardzo cennego, mogą znowu poczuć tą radość wew. dziecka. Wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma w dzisiejszych czasach sporą konkurencję w postaci wszechobecnej dostępności do sieci, ekranów komórkowych. Dlatego tak ważne jest, aby spędzać czas razem, offline. Wspólne siedzenie przed TV wcale nie zbliża nas do siebie. Stąd pomysł na realizację projektu „Aktywne Pokolenia”, który ma na celu zaktywizowanie mieszkańców woj.opolskiego w każdym wieku. Chcemy pokazać uczestnikom projektu, że woj.opolskie roztacza przed nami mnóstwo możliwości na aktywne spędzanie wspólnego czasu. Woj.opolskie jest piękne i warte odkrycia. Planujemy wiele wycieczek tematycznych łączących w sobie elementy nauki i rozrywki.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 150 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: subregionalnym

Numer ID: 49

Opis zadania: „Kulturalna Essa- 2. EDYCJA” to innowacyjny projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z województwa opolskiego. Jego celem jest promowanie kultury wyższej w sposób nowatorski i atrakcyjny, który odzwierciedla ducha młodego pokolenia.Wybierając młodzieżowe słowo roku 2022 - "Essa", które symbolizuje luz i łatwość życia, projekt stawia sobie za zadanie zrozumienie i spełnienie potrzeb dzisiejszej młodzieży w kontekście kultury wyższej i muzyki. Poprzez spotkania, koncerty i prelekcje w opolskich szkołach, "Muzyczna Essa" eksploruje pochodzenie i związki między dzisiejszymi hitami a dziełami przeszłości. W sposób zabawny i interaktywny, uczestnicy poznają ewolucję muzyki oraz w humorystyczny sposób spotkają się z postaciami znanych kompozytorów, którzy "rywalizują" z dzisiejszymi twórcami podczas koncertów. Pytanie, kogo wybierze młodzież - Rihannę, Davida Guettę czy może J.S. Bacha - staje się częścią fascynującej podróży przez historię i współczesność muzyki.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 150 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: subregionalnym

Numer ID: 67

Opis zadania: Głównym celem jest edukacja artystyczna i wychowanie przez sztukę w oparciu o działania chóralne w środowisku powiatu prudnickiego i głubczyckiego. Projekt zakłada wzmożenie działań związanych z kształceniem artystycznym i edukacyjnym poprzez warsztaty, koncerty i spotkania szkoleniowe. Inicjatywa ma charakter międzypokoleniowy – skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Przygotowane przez uczestników koncerty chóralne będą dostępne dla szerokiej publiczności, co umożliwi pokazanie ich talentów oraz wpłynie na rozwijanie świadomości kulturalnej społeczności lokalnej. Współpraca chórów Angelus Cantat z Głubczyc i Światło dla Młodych z Głogówka ma na celu inspirowanie, rozwijanie talentów i tworzenie niezapomnianych doświadczeń artystycznych dla uczestników oraz wzmacnianie więzi między pokoleniami poprzez sztukę.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 150 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: subregionalnym

Numer ID: 74

Opis zadania: W okresie luty-listopad 2025 na obiektach sportowych uczestników zadania realizowane będą turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat pod jednym wspólnym tytułem: „PIŁKARSKIE WITAMINY!”. W ten sposób, wykorzystując ogromną popularność piłki nożnej, będziemy promowali rywalizację w duchu sportowej walki oraz zdrowy styl życia, podkreślając uniwersalne i ponadczasowe walory piłki nożnej. Chcemy w ten sposób upowszechniać kulturę fizyczną, promować zdrowy tryb życia i stworzyć dzieciom z różnych środowisk szansę na rozwój sportowych talentów i umiejętności. Organizowane turnieje mają przede wszystkim przynieść dzieciom radość z gry, a rodziców i mieszkańców wspólnot lokalnych zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego, jako alternatywy dla spędzania czasu przed komputerem. Ponadto w ramach zadania zakupimy profesjonalny sprzęt, który będzie służył wykwalifikowanym trenerom do prowadzenia szkolenia na odpowiednim poziomie.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 150 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

ZADANIA O ZASIĘGU POWIATOWYM:

Zadanie o zasięgu: powiatowym

Numer ID: 24

Opis zadania: Zadanie ma na celu kontynuowanie rozpoczętej już edukacji muzycznej i kulturalnej dzieci i młodzieży oraz uwrażliwienie wyobraźni na wartości muzyczne w ramach zrealizowanego projektu MBO 2019 pt. „Muzykowanie od podstaw”. Jednocześnie działania te sprzyjać będą odrodzeniu tradycji muzykowania istniejącej przed laty w małych społecznościach lokalnych, a także przy zakładowych domach kultury, poprzez umożliwienie uzdolnionym muzycznie dzieciom i młodzieży nauki gry na instrumentach pod okiem profesjonalnych nauczycieli oraz spotkań w grupie rówieśniczej o podobnych zainteresowaniach i utworzenie zespołu instrumentalnego integrującego społeczność lokalną.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 100 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: powiatowym

Numer ID: 27

Opis zadania: Projekt pn. "HALOWE MŁODZIEŻOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH" realizowany będzie na terenie powiatu krapkowickiego i swoim zasięgiem obejmować będzie obszar całego powiatu krapkowickiego. W zawodach uczestniczyć może młodzież w wieku rocznikowo od 10 lat do 16 lat wchodzące w skład drużyn w liczbie od 4 do 5 osób na drużynę. W zawodach przewiduje się maksymalnie 25 drużyn, tj. łącznie ok. 125 dzieci. Liczba drużyn ograniczona jest od wielkości hali. Głównym celem zawodów jest promowanie udzielanie pierwszej pomocy w ramach zadań prospołecznych. Do wygrania przewiduje się Defibrylator AED w zewnętrznej kapsule i defibrylator AED w torbie oraz do rozlosowania wśród uczestników i kibiców 100 sztuk czujek dymu, 100 sztuk apteczek pierwszej pomocy. W czasie zawodów zorganizowane będą warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz możliwość ćwiczenia na fantomach.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 60 500,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: powiatowym

Numer ID: 41

Opis zadania: Planowane są trzy przedstawienia taneczno-teatralne, skierowane zostaną do widzów - mieszkańców województwa opolskiego. Zadanie polegać będzie na przedstawieniu losów społeczności zamieszkałej we wsi Lipce w oparciu o powieść Władysława Reymonta i ścieżkę dźwiękową do filmu „Chłopi” autorstwa L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra. Pragniemy w trakcie przedstawień zarazić innych tym pięknym tańcem. Pokazać jego niezwykłość. Umożliwiając innym doświadczanie sztuki, pokazując, że tańczyć można w każdym wieku. W przedstawieniu weźmie udział około 50 osobowa grupa tancerzy Klubu Tańca Sieradan oraz Teatr Tańca MODEKO w Krapkowicach.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 87 500,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: powiatowym

Numer ID: 50

Opis zadania: Opolska Dziecięca Orkiestra Dęta - rozwijamy nasze talenty to projekt realizowany w Gminie Walce, skierowany jest do dzieci do 16 lat z powiatów krapkowickiego, opolskiego, prudnickiego i kędzierzyńsko - kozielskiego. Nie znaczy to jednak, że nie mogą dołączyć inne chętne osoby. W ramach zadania chcemy stworzyć dzieciom lepsze warunki do nauki gry poprzez zakup instrumentów dętych i perkusyjnych. Chcemy również wyposażyć młodych muzyków w jednakowe stroje. W ramach tego zadania zorganizujemy 3 dniowe warsztaty oraz na zakończenie zaprezentujemy się w programie kolędowo - noworocznym.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 100 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

Zadanie o zasięgu: powiatowym

Numer ID: 51

Opis zadania: "Muzyczna Essa" to innowacyjny projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z województwa opolskiego. Jego celem jest promowanie kultury wyższej w sposób nowatorski i atrakcyjny, który odzwierciedla ducha młodego pokolenia. Wybierając młodzieżowe słowo roku 2022 - "Essa", które symbolizuje luz i łatwość życia, projekt stawia sobie za zadanie zrozumienie i spełnienie potrzeb dzisiejszej młodzieży w kontekście kultury wyższej i muzyki. Poprzez spotkania, koncerty i prelekcje w opolskich szkołach, "Muzyczna Essa" eksploruje pochodzenie i związki między dzisiejszymi hitami a dziełami przeszłości. W sposób zabawny i interaktywny, uczestnicy poznają ewolucję muzyki oraz w humorystyczny sposób spotkają się z postaciami znanych kompozytorów, którzy "rywalizują" z dzisiejszymi twórcami podczas koncertów. Pytanie, kogo wybierze młodzież - Rihannę, Davida Guettę czy może J.S. Bacha - staje się częścią fascynującej podróży przez historię i współczesność muzyki.

Zweryfikowany kosztorys zadania: 100 000,00 zł

zobacz szczegóły zadania

DANE OSOBY GŁOSUJĄCEJ:

+48
Wpisz numer telefonu - dziewięć cyfr - upewnij się czy podałeś właściwy numer telefonu
Wpisz numer telefonu - dziewięć cyfr - to pole nie może być puste
Wpisz imię - to pole nie może być puste
Wpisz imię - to pole nie może być puste
Wpisz nazwisko - to pole nie może być puste
Wpisz nazwisko - to pole nie może być puste
Wpisz rok urodzenia - to pole nie może być puste
Wpisz rok urodzenia - to pole nie może być puste
MIEJSCE ZAMIESZKANIA:

Wpisz nazwę miejscowości w której mieszkasz – skorzystaj z pojawiających się podpowiedzi – wybierz właściwą miejscowość z listy – pole gmina zostanie wówczas uzupełnione automatycznie. Przyciskiem "WYCZYŚĆ" usuniesz błędnie wybraną miejscowość oraz gminę.

Wybierz nazwę miasta w którym zamieszkujesz - to pola formularza nie może być puste
Wybierz nazwę miasta w którym zamieszkujesz - to pola formularza nie może być puste
WYCZYŚĆ
Wpisz nazwę gminy w której zamieszkujesz - to pole nie może być puste
Wpisz nazwę gminy w której zamieszkujesz - to pole nie może być puste

ZGODA RODZICA/ OPIEKUNA PRAWNEGO:

w przypadku, gdy głosującym jest mieszkaniec, który w dniu głosowania nie ukończył 16 roku życia

Wpisz imię i nazwisko opiekuna prawnego - dotyczy osób poniżej 16. roku życia
Wpisz imię i nazwisko opiekuna prawnego - dotyczy osób poniżej 16. roku życia
+48
Wpisz numer telefonu opiekuna prawnego- dziewięć cyfr - upewnij się czy podałeś właściwy numer telefonu
Wpisz numer telefonu opiekuna prawnego - dziewięć cyfr - to pole nie może być puste

Oświadczenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Oświadczenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Oświadczenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Oświadczenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

KLAUZULA INFORMACYJNA

Dobrowolne podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do przystąpienia do głosowania w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej zwane „RODO”) podpisując się na niniejszej karcie do głosowania przyjmuję do wiadomości, iż:

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

Potwierdzenie jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w głosowaniu.

PODSUMOWANIE GŁOSOWANIA

Jeśli chcesz oddać głosy na wybrane przez siebie zadania wybierz: "POTWIERDZAM WYBÓR"
Pamiętaj możesz zagłosować tylko raz! Wskaż zadania o zasięgu subregionalnym lub/i powiatowym.

ZADANIA O ZASIĘGU SUBREGIONALNYM:

BRAK WSKAZANYCH ZADAŃ O ZASIĘGU SUBREGIONALNYCH

ZADANIA O ZASIĘGU POWIATOWYM:

BRAK WSKAZANYCH ZADAŃ O ZASIĘGU POWIATOWYM


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE